مشاهده خبر
مصاحبه بامدیریت محترم آموزش و پرورش ملکان

 

با نظر به فعالیت های درخشان مدیریت محترم آموزش و پروش شهرستان ملکان با سکانداری جناب آقای نیکجو و کسب رتبه اول استانی در جذب خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار، نمایندگانی از خانه ریاضیات شهرستان ملکان در تاریخ 12/3/97 در محل مدیریت آموزش و پرورش حاضر و مصاحبه ای با این شخصیت بزرگوار  انجام دادند.

ایشان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) ، ارتحال امام شهیدان خمینی کبیر(ره) و قیام 15 خرداد، و فبولی طاعات و عبادات، از عوامل زحمت کش خانه ریاضیات ملکان خصوصا آقایان دکتر پاشایی و دکتر ملیح تشکر کرده و اداره آموزش و پرورش را حامی همیشگی خانه ریاضیات عنوان کردند. همچنین از مردم غیور و شریف شهرستان ملکان و خانواده های محترم شهدا، ایثارگران ، جانبازان وکلیه ادارات و نهادهای دولتی در حمایت از فعالیت های مدیریت آموزش و پرورش، خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار، علی الخصوص نماینده محترم شهرستان ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر خدادادی، امامان جمعه ی شهرستان ملکان و لیلان، حاج آقا زمانی و حاج آقا پروینی، فرماندار محترم و تلاشگر،  جناب آقای مهندس خانی ، بخشداران محترم مرکزی و لیلان ، شهرداران محترم و شوراهای اسلامی محترم شهرملکان ، لیلان و مبارک شهر و شورای اسلامی روستاها و دهیاران ، که توجه خاصی به آموزش و پرورش دارند، همچنین از مدیر کل محترم آموزش وپرورش استان جناب آقای دکتر پاشایی وشورای محترم معاونین، مدیر کل محترم نوسازی و تجهیز مدارس جناب آقای عیدی و معاونین  ایشان و مجمع خیرین مدرسه ساز استانوشهرستان وکلیه فرهنگیان محترم و کلیه آحاد مردم شریف  قدردانی نمودند.  در راز موفقیت ایشان در جذب خیرین محترم ، کلیدی ترین نکاتی  که ایشان عنوان کردند لطف و عنایت پرورگار، آگاهی خیرین از نیازهای دانش آموزان و اعتماد آنها در جهت هزینه صحیح برای نیازها و همچنین حفظ حرمت و قدردانی از شخصیت متعالی خیرین محترم بود.

در ادامه ی گزارش سوال و پاسخ هایی که از  ایشان صورت گرفته به صورت مشروح ذکر می گردد:

v    با سلام. لطفا خودتان را معرفی نموده و سابقه اجرایی تان و مدیریت در آموزش و پرورش را بفرمایید.

بنده حمید نیکجو متولد 1346 شهرستان عجب شیر هستم . ملکان را وطن دوم خود می دانم که در سال 67 در این شهرستان استخدام شده ام.32 سال سابقه ی خدمت دارم. 18 سال در حوزه ستادی آموزش و پرورش خدمت کرده ام. 6 سال عضو شورای شهر عجب شیر بوده ام و 2 سال است که به عنوان خدمتگزار مردم شریف شهرستان ملکان، انجام وظیفه می نمایم .

v    بهترین خاطره ای که در زمان مدیریت در آموزش و پرورش شهرستان ملکان داشته اید چیست؟

در خدمت مردم شریف و متدین ملکان بودن، هر روزش خاطره است. حمایت مردم در تجهیز و نوسازی مدارس و همدلی و همراهی مسئولین و وحدت رویه ای که در منطقه وجود دارد، از بهترین خاطره هاست. زمانی که یکی از خیرین محترم( که درخواست ایشان گمنام بودن ایشان بود) احداث مدرسه در روستای زمان آباد را متقبل شد، بعد از خط کشی زمین مدرسه دانش اموزانی که تا آن روز در کانکس مشغول تحصیل بودند، با ذوق و شوقی خارج الوصف روی آن زمین خط کشی شده ، کلاس های درس خود را تعیین می کردند و خودشان را در کلاس آن مدرسه تصور می کردند. آن لحظه یکی از ماندگارترین لحظه ها بود.

v    روش های جذب مشارکت مردمی چیست و رمز  موفقیت شما در جذب مشارکت های مردمی چه بوده است؟

این موفقیت را از عنایات و الطاف خدای متعال می دانم. اگر اعتماد خیرین محترم را جلب نماییم ونیاز واقعی منطقه ، با همفکری و مشارکت خود ایشان برآورد شود و همچنین در اجرای پروژه های نظارت ، رهنمودهای خیرین محترم به کارگرفته شود و حفظ حرمت آنها در اولویت قرارگیرد، در این صورت روز به روز بر این سنت حسنه افزوده خواهد شد.

نکته ی دیگری که آن را موثر می دانم همکاری و همدلی همکاران محترم است که  همواره با صمیمیت به صورت تیمی عمل می کنند و بر اساس شرح وظایف، همواره پیگیر مسائل مربوطه بوده ایم و خداوند هم لطف کرده و این پیگیری ها نتیجه داده است. 

v    تاکنون از کدام نهاد، شهر ،کشور و یا استان توانسته اید جذب خیر داشته باشید و منجر به تاسیس چند مدرسه گردیده است ؟

ضمن قدردانی از تمام خیرین محترم و از جناب آقای دکتر خدادادی نماینده محترم وپرتوان شهرستان، که از بنیاد برکت پیگیر مسائل  و نوسازی مدارس هستند، 7 مدرسه از طریق بنیاد برکت و بقیه 18تفاهم نامه بسته شده با خیرین محترم و یا از محل اعتبارات شهرستانی خیرین محترمی از شهرستان ملکان ، ملکانی های مقیم تهران وتبریز وسایرشهرستان ها و ایرانیان مقیم کشورهای خارجی و خیرین محترم از استان های فارس ، تهران ، تبریز،  کردستان و شهرستان  میاندواب هستند ، که از همه آنها قدردانی  و سپاسگزاری می نمایم و خودم را به عنوان خادم تعلیم و تربیت میدانم و دست بوس آنها هستم. این افراد آسمانی هستد که با خدای خود،  پیمانی که بستند ناگسستنی است و بخاطر اعتقادشان پا به این عرصه گذاشته اند که تاکنون 24 پروژه کلنگ زنی شده است . 

v    تا چه اندازه فعالیت های خود را جهادی میدانید؟ 

این کار را نمی توان جهادی دانست ، جهاد را کسانی کردند که در طول 8سال دفاع مقدس درجبهه های حق علیه باطل و در دفاع از حرمین شریفین برای ناموس و وطن جنگیدند تا ما با آرامش زندگی کنیم و ما نباید بگذاریم خون آنها پایمال شود  و این توفیق الهی است . به خاطر علاقه خاصی که به دستگاه تعلیم و تربیت دارم و خدا را شاکرم با لباس معلمی،  بر خود وظیفه می دانم برای سربلندی و اعتلای نظام اسلامی ولبیک گویی به منویات مقام معظم رهبری در اجرای سند تحول بنیادین و درجهت همسویی با دولت تدبیر امید تلاش کنم و تا آنجا که در توان دارم برای سربلندی فرزندان این مرزبوم  قدم بردارم. 

v    چشم انداز آینده آموزش و پرورش شهرستان ملکان را چطور می بینید؟ 

خداوند متعال از آینده باخبر است  ولی باتوجه به همدلی و وحدت مسئولین محترم منطقه و توجه خاص آنها به آموزش و پرورش و همکاری و کارهای  خوب مردم شریف ملکان و استعداد و توانایی که فرزندان ما دارند و همچنین تلاش و توانایی همکاران و مدیران و معاونین و معلمین عزیز و همکاران خدماتی و پرسنل اداره ، آینده ملکان را روشن می بینم  و از همه آنها تقدیر و تشکر می کنم. به لطف پروردگار متعال رتبه های اول و دومی شایسته ی  مردم غیورشهرستان ملکان می باشد و نباید به وضع فعلی قانع باشیم، باید تلاش خود را برای توسعه و پیشرفت این مرز و بوم داشته باشیم و با درخشش عزیزان ودانش آموزان در کسب رتبه های برتر در استان و راهیابی به مرحله کشوری آینده آموزش و پرورش ملکان بهتر از این هم خواهد بود. 

v    آرزوی فعلی شما چیست؟

آرزوی من این است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها به موفقیت و سربلندی برسد و پرچم جمهوری اسلامی ایران  بالاتر از تمام کشورهای دنیا به اهتزاز درآید و آرزوی تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج)،  سلامتی مقام معظم رهبری و موفقیت دولت مردان نظام جمهوری اسلامی ایران و در مراحل بعدی آرزوی من این است که در سراسر ایران کلیه فرزندان و عزیزانمان در ساختمان های امن و دور از کانکس و چادر در فضای شاد و توام با آرامش تحصیل کنند و در هیچ جای ایران مدرسه ی فرسوده و تخریبی  وجود نداشته باشد.

v    توصیه شما به جوانان و دانش آموزان و دانشجویان شهرستان  ملکان چیست؟ 

توصیه من این است آنچه  اسلام وشرع مقدس امر فرموده نسبت به انجام واجبات کوشا باشیم و از محرمات دوری کنیم اگر قدم های اولیه را با موفقیت برداریم در قدم های بعدی هم می توانیم موفق شویم و حرمت بزرگتر ها بخصوص پدر ومادر را نگه داریم و به تبعیت از حضرت علی(ع) که فرموده اند هر کسی به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده و غلام خویش قرار داده است، قدر معلمان عزیزشان را بدانند و همچنین خود را باور داشته باشند که جوان ایرانی می تواند ایران را سربلند کند و دشمنان ایران را مایوس گرداند چرا که همین جوانان بودند که در 8سال دفاع مقدس خود را نشان دادند و با لبیک به مقام معظم رهبری از جان خود گذشتند وسرزمین و دین اسلام را در تمام عرصه ها  سربلند نگه داشتند. و  این عزیزان هم می توانند در عرصه های مختلف علمی  خود را نشان دهند و از تولیدات داخلی حمایت کنند با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال 1397 در خصوص تولیدملی از تولیدات داخلی حمایت کنند و در جهت تامین منویات مقام معظم رهبری در تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید ملی ، تلاش مضاعف به عمل آورند.

در خاتمه برخود وظیفه می دانم ازحمایت های همه جانبه امام جمعه محترم و وحدت آفرین شهرستان ملکان ، حضرت حجت الاسلام والمسلین حاج آقای زمانی و امام جمعه محترم بخش لیلان ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای پروینی ، نماینده پرافتخار و مردمی ملکان ، لیلان و مبارک شهر ، جناب آقای دکتر سلمان خدادادی و فرماندار تلاشگر، جناب آقای مهندس خانی ومعاون محترم فرماندار، جناب آقای دکتر مقدم و بخشدار محترم مرکزی ، جناب آقای مهندس مبین و بخشدار محترم بخش لیلان، جناب آقای مهندس امینی و شهرداران محترم و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای ملکان ، لیلان ومبارک شهر و شوراهای محترم اسلامی روستاها و دهیاران زحمت کش بخش مرکزی و بخش لیلان و به ویژه از خانواده های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران و همچنین خیرین محترم مدرسه ساز و مدرسه یار و رئیس ، مدیرعامل و هیئت مدیره محترم مجمع خیرین مدرسه ساز استان و رئیس ، مدیرعامل و هیئت مدیره محترم مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان ملکان واز همکاران محترم اداری ومدیران زحمت کش ومعلمان دلسوز واعضای محترم انجمن اولیاء  تمامی نهادهای انقلابی و ادارات دولتی و مردم متدین ، شریف و شهیدپرور شهرستان ملکان قدردانی نمایم .همچنین از اعضای زحمت کش خانه ریاضیات ملکان که در تهیه مصاحبه وهمچنین در جهت ارتقاءکیفیت اموزشی دانش اموزان تلاش می کنند تشکر می نمایم .

 

دیدگاه ها
در مورد این خبر دیدگاهی وجود ندارد.
اضافه کردن دیدگاه
برای اضافه کردن دیدگاه لطفا در وبسایت عضو شوید . اگر عضو وبسایت هستید لطفا به سیستم وارد شوید .
  عضویت در وبسایت  
ورود به وبسایت
  • تعداد کل بازدید ها   : 57993
  • تعداد بازدید های امروز   : 15
  • تعداد کاربرها   : 414